Јовановски в понеделник, Јанева вторник пред Русковска

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Бојан Јовановски, како што објавуваат медиумите од Скопје во понеделник ќе биде спроведен од истражниот затвор „Скопје“ до Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, каде што треба да даде исказ за случајот „Рекет“.

Јовановски е првоосомничен во случајот „Рекет“, а третоосомничената Катица Јанева е предвидено во вторник да даде исказ пред обвинителката Вилма Русковска.

 

Share.