Љупчо Николовски нов генерален секретар на СДСМ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски, е назначен за нов генерален секретар на СДСМ.

Ова следува откако досегашниот генерален секретар, Александар Кирацовски, беше разрешен од функцијата на вечерашната седница на Централниот одбор на партијата.

 

Share.