Џиџи Хадид и Клео

“Минатата недела беше пронајдена во мотор на автомобил, а денес ја посвоив. Запознајте ја Клео”.

Сликите на Џиџи Хадид со нејзината миленичка мачка Клео се тука за да ви го разубават денот. 25-годишната манекенка неодамна сњ породи и има дете со нејзиното момче  Зејн Малик.Џиџи Хадид имаше само 2 години кога првпат започна да се занимава како модел. Родена од Јоланда Хадид која е сама манекенка и гигантот за недвижнини Мохамед Хадид, 25-годишната девојка е едно од најголемите имиња во модната индустрија. Хадид е бренд амбасадор за неколку врвни брендови за убавина и мода и неодамна издаде и туторијал за шминка. Актерката која има различни социјални мрежи, поседува и друга страница за нејзината миленичка мачка Клео Хадид, која исто така има повеќе од 6K следбеници.

Сподели