1 нов случај во Битола, 3 во Ресен

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Денеска е регистриран еден нов случај во Битола. Според информациите од здравствените власти се работи за пациент кој е хоспитализиран на инфективното одделение на клиниката во Битола како сомнителен, а денеска е потврден позитивен тест.


Денеска во Битола има и еден оздравен пациент. Во Ресен три нови случаи на Ковид 19 и тројца оздравени пациенти.

 

Share.