-13 во Битола

0
661

Утринава УХМР измери минимална температура над -10°С само во Гевгелија. Сите останати места имаа минимална температура под  оваа вредност. Најстудено беше Берово со измерени -17.7°С.

Во Битола -13. И во Прилеп, Куманово, Крушево -13, -12 Тополчани, Пожаране, Д. Капија, Струмица, Штип, Виница, -11 Ѓуриште, Скопје Зајчев Рид, Тетово, Претор, -10 Охрид, -9 Гевгелија, -7 Дојран.

Сончево и студено, попладне со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Највисоката температура на воздухот ќе се движи во интервалот од -4 до 6 степени.