15 повредени во тепачка со ножеви меѓу ученици

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Двајца ученици во училиште во рускиот град Перм се одговорни за напад во кој се повредени 15 лица од кои 12 се хоспитализирани, соопштија руските власти. Како што се наведува, тие почнале расправија со употреба на студено оружје, а останатите ученици и наставници се обиделе да ги спречат, со што и самите се здобиле со повреди.

До караница дошло за време на наставата, пренесе РИА Новости, но не се познати причините за тоа. Од училиштето се евакуирани 700 ученици, а наставата е прекината. Во тек е истрага, а напаѓачите се приведени.

 

Share.