17 годишна девојка пронајдена мртва во Долно Српци

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

SRPCI 1На 26.07.2015 година во 03,25 часот во ПС-Битола било пријавено дека во с.Долно Српци, во близина на фудбалското игралиште била пронајдена 17 годишна девојка од с.Долно Српци, која била падната покрај асвалтниот пат без знаци на живот.

SRPCI 2

Во нејзина близина се наоѓал паднат моторцикл “Скутер“ со битолски регистарски ознаки . Смртта била констатирана од екипа на ИМП.

SRPCI 3

Се преземаат мерки за расчистување на настанот. Очевидци велат дека брзо се вози и е греота заради што е многу младо девојчето.

Share.