226 гласа е разликата во Битола меѓу Сиљановска и Пендаровски

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Според резултатите што доцна вечерва ги објави Државната изборна комисија, во Битола предност на денешниот прв круг од претседателските избори имам Сиљановска-Давкова наспроти Пендаровски.

Од обработени 100 проценти на податоците од сите избирачки места во општина Битола, за Сиљановска-Давкова гласале 17.992 гласачи (46,76%), за Стево Пендаровски 17.766 (46,17%), за Блерим Река гласале 884 гласачи (2,30%).

Share.