23 ученици загинаа во пожар во Либерија

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Најмалку 27 луѓе загинаа, од кои поголемиот број деца при пожар во училиште во главниот град на Либерија, Монровија.

Медиумите јавваат дека пожарот избубнал во раните утрински часови, додека учениците спиеле.

Полицијата за Би-Би-Си рекла дека и понатаму трагаат по телата во рушевините од зградата.

Се претпоставува дека пожарот е предизвикан поради дефект на електричната инсталација.

Share.