27 годишно момче од Битола почина на Инфективната клиника во Скопје

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Починатиот пациент 27 годишно момче од Битола, хоспитализиран беше на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби од 27 јули, соопштија од министерството за здравство.
Претходно беше хоспитализиран на инфективното одделение во Клиничката болница во Битола.
Беше позитивен на Ковид 19. Од министерстото за здравство велат дека во минатото бил лекуван од друга болест.
Share.