37 годишен битолчанец најден мртов на ул.„Кирил Пејчиновиќ“

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

На 17.05.2018 година во 17.05 часот во СВР Битола, од Итна медицинска помош било пријавено дека има починато лице на ул.„Кирил Пејчиновиќ“. Од извршениот увид било констатирано дека се работи за Џ.С. (37) од Битола. За настанот бил известен Јавен обвинител. кој наредил обдукција врз телото на починатиот, соопшти МВР.

Share.