400 000 фунти за венчаница

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Меган Маркл и принцот Хари во месец мај ќе стапат во брачните води, а досега во медиумите се појавуваа многубројни гласини за големиот ден.

Секако, освен листата на гости, музичари и процедура, многумина најмногу ги интересира изборот на убавата актерка, односно изборот на дизајнер и изгледот на нејзина венчаница.

Според пишувањата на Мејл онлајн и Холивуд лајф, цената на нејзината венчаница ќе изнесува скоро 400 000 фунти или скоро 556 илјади долари.

 

Share.