ФОТО: Репрезентативците заминаа за Вараждин

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Утрово од 11.30 часот македонската репрезентација замина за Вараждин, каде до следниот четврток ќе остане до крајот на главната групна фаза на Европското првенство. Лазаров, Миркуловски, Стоилов и колегите попладнево предвидено е да тренираат, но најверојатно тоа ќе го сторат во малата сала во хотелскиот комплекс, а утре првпат ќе ја почувствуваат салата во Вараждин.

Share.