ТЕРА

REKLAMA???

78 САНКЦИИ ЗА СООБРАЌАЈНИ ПРЕКРШОЦИ НА ТЕРИТОРИЈАТА НА СВР БИТОЛА

Секторот за внатрешни работи Битола во текот на вчерашниот ден продолжи со контролите во областа на сообраќајот.

На територија на СВР Битола санкционирани се 78 возачи, меѓу кои 20 мерки за возење повеќе од дозволената брзина, 8 мерки за возење без возачка дозвола, 2 возачи за управување под дејство на алкохол, 12 санкции за непрописно паркирање.

Изречена е една санкција за користење на мобилен телефон при возење…

Од СВР Битола велат дека сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови и апелираат до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.