80 илјади денари за детското одделение од ракометарите

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Парите собраните од ракометниот натпревар Еурофарм Работник-Пелистер кој се одигра изминатиот месец, ќе бидат донирани на педијатриското одделение во Клиничката болница во Битола.

Станува збор за сума од 80.000 денари. Ова на прес конференција го соопшти спортскиот директор на Еурофарм Работник Бојан Стефановски.

Share.