88 годишно лице пронајдено мртво лице во Крстоар

0
545

На 31.03.2016 година во 09.30 часот во ПС-Битола било пријавено дека во атар на с.Крстоар, битолско, било пронајдено починато лице. Екипа од СВР-Битола извршила увид на местот на насатнот. Од страна на доктор од Итна медицинска помош констатирана е смрт,  при што не биле забележани видливи надворешни знаци на насилство. Исто така било утврдено дека се работи за лицето М.А. (88) од Битола. По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот е предадено за обдукција.