89 годишен битолчанец излекуван од Ковид 19 на инфективното одделение

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

89 годишен пациент од Битола кој се лекуваше на инфективното одделение на клиниката во Битола е излекуван од Ковид 19, изјави за Тера телевизија, директорката на клиниката Билјана Гагачовска.

Денеска по два негативни теста за Ковид 19, тој е испишан од инфективното одделение, а во деновите на неговата хоспитализција бил со средно- тешка клиничка слика.

Share.