Вести

Актуел

Чакаровски: Вакцинирањето нема да биде услов за упис во училиштата

Министерството за здравство нема да бара вакцинирањето да биде услов за упис во училиштата. Во постојан контакт сме со Министерството за образование, ќе ги усогласиме...

Ритамот на градот

Битолчанец најдобар на мавровскиот Jam Session

Љубителите на алтернативните зимски спортови можеа да уживаат во атракциите на 20 натпреварувачи, кои беа дел од првиот меѓународен турнир организиран од Ски центарот Маврово,...

Тарик Филиповиќ на Фестивалот на монодрама во Битола

Овогодинешното јубилејно издание на Интернационалниот фестивал на монодрама Битола 2018, во организација на Центарот за култура Битола, започнува на 11 мај и ќе трае...

Спорт рапорт

ВИДЕО: Битола доминантна на Купот на Македонија во боди-билдинг

Боди-билдинг спектаклот кој во саботата се одржа во Битола и натаму се прераскажува. Со четири државни шампиони: Борче Стојановски, Владе Станковски, Зоран Лазаревски -...

Пелистер му се придружи на Еурофарм во полуфиналето на Купот

Пелистер е третиот патник на завршниот турнир од Купот на Македонија, откако битолчани со убедливи 22-31 го совладаа Бутел на битолчанецот Игор Котевски во...

 

Дали треба да се забранат ученичките екскурзии во земјава и странство?

View Results

Loading ... Loading ...
...