Вести

Актуел

Спасовски: Ги враќаме позорникарите на подрачјето на СВР Битола

Безбедносната состојба на подрачјето на СВР Битола е стабилна и се бележи намалување на криминалитетот, рече министерот Оливер Спасовски во изјавата за медиумите по...

Ритамот на градот

Започна пролетниот саем на книга во Битола

За сите љубители на пишаниот збор, во Битола во фоајето на Центарот за култура започна пролетниот саем на книга . Битолчани,  имаат ретка прилика  како...

Велигденски концерт на Танец во Битола

Веќе шест децении ансамблот за народни игри и песни “Танец” со своите уникатни носии со кои настапува претставува вистински подвижен историски музеј на македонското...

Спорт рапорт

Пелистер го победи грчки ПАОК во затворен пријателски меч

Битолски Пелистер го искористи празниот период до недела кога во Скопје ја играат четвртфиналната група од Купот на Македонија, и одиграа пријателски натпревар против...

Пелистер во финишот се спаси од пораз во пелагониското дерби

Пелистер и Победа ќе имаат тешка задача да изборат опстанок во Првата лига откако регионалното дерби заврши 1-1 за да останат на осмото и...

 

Каде ќе го поминете 1 мај?

View Results

Loading ... Loading ...
...