Вести

Актуел

Тепачка на манастир кај Црнобуки

Вчера во 16.00 часот во битолската полиција од страна на лице, беше пријавено дека во кругот од манастирот „Св.Атанас“во с.Црнобуки, за време на одржување...

Ритамот на градот

Голема заинтересираност на кастингот за филмот на Милчо Манчевски

Викендов во Центарот за култура, се организираше отворена аудиција за деца, за новиот филм на Милчо Манчевски . На аудицијата приуствуваа деца од 4...

Реномираните српски џез музичари Јевтовиќ и Хаџиманов го отворија Џез фактори...

Од 18-ти до 20-ти мај во Битола се одржа првото издание на фестивалот Џез фактори фестивалот, во организација на реномираниот музичар и професор, шеф...

Спорт рапорт

Вардар го освои купот

„Црвено-црните" во финалето во Битола го победија Металург со 30-26. Вардар е првиот и единствен тим со пет триумфи по ред во Купот на...

Пелистер и Еурофарм загубија во полуфиналето на Купот

Двата ривали од Скопје, Вардар и Металург утре во Битола ќе се борат за титулата од Купот на Македонија. По високата победа на Вардар...

 

Дали читате хороскоп и верувате во тоа?

View Results

Loading ... Loading ...
...