Вести

Актуел

Како бизнис секторот да го помага развојот на спортот во Битола

Управата за јавни приходи-Регионална дирекција Битола, Општина Битола и Регионалната стопанска комора со седиште во Битола беа организатори на средбата со претставници од бизнис...

Ритамот на градот

Битола го доби првиот руфтоп бар

Битола синоќа го доби првиот руфтоп бар. Популарна локација по светски критериуми од повисоко да се ужива во градскиот дневно ноќен живот. Ако на...

По дванаесетти пат „Локум Фест“ во Битола

Од 19 до 21 Јули во рамки на овогодинешното издание на Бит - Фест по 12 пат се одржува фестивалот кој ја негува чалгиската...

Спорт рапорт

ВИДЕО: Мурговска ги претстави новите пелистерки

Денес во Битола, македонскиот претставник во Челинџ Купот, ЖРК Пелистер одржа прес-конференција и ги претстави новите ракометарки, кои пристигнаа во преодниот рок. Со зелено...

Томче Трајановски е нов тренер на ФК Пелистер

Томче Трајановски е новиот тренер на ФК Пелистер, му посакуваат многу успех во матичниот клуб и брзо враќање на битолчани каде што им е...

Дали власта и опозицијата ќе најдат консензус околу најавениот референдум?

View Results

Loading ... Loading ...
...