Вести

Актуел

Амбасадата на Русија му одговори на Заев

Изјавата на Зоран Заев ја сметаме за политички неодговорна, се вели во реакцццијата на Твитер на Амбасадата на Русија во Македонија по денешната изјава на...

Ритамот на градот

Владо Јаневски петок на „Connect beach“

Во петок 20 Јули легендарниот хит-мејкер на сите времиња Владо Јаневски, после една година повторно на Connect Beach - Сливница. Организаторите истакнуваат дека картите...

Масимо Савиќ за прв пат во Битола

Синоќа под отворено небо на античкиот локалитет „Хераклеа“ и пријатна атмосфера со малку дожд се одржа концертот на Масимо Савиќ, публиката имаше можност во...

Спорт рапорт

Томче Трајановски е нов тренер на ФК Пелистер

Томче Трајановски е новиот тренер на ФК Пелистер, му посакуваат многу успех во матичниот клуб и брзо враќање на битолчани каде што им е...

Темелковски сменет од тренерското место, ќе бие советник во Еурофарм Работник

Истакнатиот ракометен стручњак Илија Темелковски, кој во минатата сезона со успех ја водеше првата екипа на РК Еурофарм Работник е назначен за стручен координатор...

Дали власта и опозицијата ќе најдат консензус околу најавениот референдум?

View Results

Loading ... Loading ...
...