Aнџелина Џоли го прослави својот 46-ти роденден

Децата на Анџелина ја „изненадија“ со „Специјална вечера“ за нејзиниот 46-ти роденден.

„Тие имаа одличен ден за славење“, им рекол извор на People за Анџелина и нејзините шест деца. Анџелина неодамна навлезе во 46-та година со шест најдобри подароци во нејзиниот живот.

Добитничката на Оскар уживаше во славењето на роденденската вечера со нејзините деца во петокот вечерта во ресторанот во Лос Анџелес, ТАО, за првпат објави Дејли Меил.

„Тие имаа одличен ден кога славеа дома, а децата ја изненадија со специјална вечера надвор“, потврдува извор за ЛУEOЕ.

Таа ги дели Медокс (19), Пакс (17), Захара (16), Шајло (15) и 12-годишните близначки Вивиен и Нокс со поранешниот сопруг Бред Пит (57).

На почетокот на оваа година, таа им се радуваше на своите деца, кои со години го прославуваа Денот на мајката со неа.

“Моите деца отсекогаш биле неверојатни на Денот на мајката. Забавата за мене е што не планирам ништо, не работам ништо и сите имаат тенденција да работат заедно за да ме изненадат со нешто”, изјави таа за Екстра.

„Тоа е само знаење дека прават нешто заедно и размислуваат за нешто заедно, и дека сакаат и дека сметаат дека им е важно секогаш ме тера да плачам“, додаде Џоли. “Тие секогаш се шегуваат за тоа колку брзо тоа ме расплакува. Тие ќе се смеат колку пати плачам во текот на денот или колку брзо плачам …” О, еве, таа почнува! “”

Сподели