Ахмети на сослушување кај Јанева

0
650

На сослушување во Специјалното обвинителство е повикан лидерот на ДУИ Али Ахмети во својство на сведок за предистражна постапка, но со оглед на тајноста на постапката нема да бидат соопштени повеќе детали, велат од Специјалното обвинителство за Радио Слободна Европа.

Според поканата што била испратена на адреса на интегративците во Мала Речица, Али Ахмети треба да се појави во канцеларијата на специјалниот обвинител во четврток на 3 март во 14 часот.

Оваа вест ја објави порталот на албански јазик Факти.нет, но не е соопштува за кој случај треба да сведочи Ахмети.