„Ај да возиме на Пелистер“

0
1352

„ Ај да возиме на Пелистер“. Викенд велосипедска тура на Пелистер до Големо езеро.

13590475_964759513642823_2296332211608690512_n

Ова беше втората по ред Mountain bike тура на Пелистер во организација на бајк клубот ” Aј да возиме”…

13600332_964759393642835_4015836635706342685_n
Наутро во саботата стартот кај селото Ротино, пристигнување на Големо Езеро околу попладнето и сместување во домот на Големо езеро.

13606717_964759930309448_3561116855103598577_n

Во неделата продолжување на турата до највисокиот врв на Пелистер 2601 мнв.
Спуст од врвот кон село Ротино по две патеки, едната Лесна Crosscountry патека и една Ендуро средно тешка патека.

13645166_964760016976106_2229815351541125580_n

Ви го пренесуваме видео клипот што го направи MK skimacedonia