Ангела Меркел паднала од столица

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Најмоќната жена во светот Ангела Меркел доживеала непријатна ситуација за време на паузата од изведбата на операта на Вагнер, Тристан и Изолда.

Таа се упатила во ресторанот од зградата и при обид да седне столицата пукнала, а германската канцеларка се нашла на подот.

Иако првобитно медиумите објавија дека Меркел се онесвестила, портпаролот на Меркел демантираше, соопштувајќи дека се работи за мала несреќа без последици.

Kанцеларката по падот се вратила да ја догледа операта до крај.

Share.