Авион принудно слета поради тепачка на две стјуардеси

0
555

Во авион на Делта ерлајнс со 300 патници за време на летот се степале 2 стујардеси, па авионот морал принудно да слета, објави Дејли стар.

Стујардесите се степале по 40 минути летање заради несогласување околу работата. Третата стујардеса која се обидувала да ги смири, добила удар во главата.

Кога капетанот слушнал што се случува, ја контактираше контролната кула и побарал одобрение за непланирано слетување на авионот, кој летал од Лос Анџелес до Минеаполиса.