Авионот од Скопје за Истанбул, пренасочен кон Измир

0
1004

Авионот што полетал од Скопје за Истанбул на редовната линија на компанијата „Туркиш Ерлајнс“, поради терористичкиот напад на аеродромот “Кемал Ататурк” во Истанбул, бил пренасочен кон Измир, каде и слетал.

Од скопскиот аеродром потврдија дека редовната линија на Туркиш ерлајнс во 20.55 часот не била откажана, а Тв Нова информираше дека на само пет минути пред слетувањето авионот бил пренасочен