Автобуска несреќа во Србија, загинаа 5 словачки туристи

0
494

Во автобуска несреќа што се случи рано изутринава во Србија загинале петмина словачки туристи кои се враќале од одмор на грчкиот остров Крф. Како што јави српската државна телевизија, несреќата се случила на околу 200 километри јужно од Белград, на автопатот Скопје- Белград

Во автобусот во моментот на инцидентот се наоѓале 29 патници и двајца возачи, а од 26-емина преживеани, 14 биле префрлени во најблиската болница