Азиланти нападнаа полициска станица во Истанбул

0
455

Неидинтификувана група отворила оган врз полициска станица во областа Бајрампаша во Истанбул утрово, пренесува агенцијата Анадолија.

Азилантите го нападнале местото за безбедносна проверка на влезот на полициската станица во Бајрампаша во европскиот дел на Истанбул, а полицијата одговорила.

По краткотрајните пукотници, напаѓачите побегнале од местото на настанот. Според очевидци еден од напаѓачите бил повреден. Во моментов полицијата трага по азилантите што го извршиле нападот.