Бабунски емотивен по пласманот на ЕП во Полска

0
592

Давид Бабунски како капитен и предводник на оваа генерација македонски фудбалери со солзи во очите го дочека крајот на натпреварот со Шкотска и пласманот на Европското првенство. Заборави на грижите, нереализираниот пенал и греењето на клупата во Црвена Звезда и ги покажа сите свои емоции. Еве како Давид ги доживеа своите најемотивни моменти во репрезентативниот дрес.

51120-babunski-vo-emotiven-plach-po-plasmanot-na-ep-vo-polska

 

gol.mk