Барселона го потврди трансферот на Видал

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Барселона потврди дека десното крило на Севилја, Алеиш Видал (25) клубот потпишал петгодишен договор.

Од редовите на новиот европски првак не откриваат колку изнесува трансферот на Видал, но јасно е дека тој за својот нов клуб ќе може да настапува од јануари наредната година, кога на Барселона ќе и заврши забраната за трансфери.

Видал може да ги покрива сите позиции по десната аут линија и би можел да биде замена за Дани Алвес доколку тој се реши да ја напушти Барселона.

Share.