Бенитез три години на клупата на Реал Мадрид

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Рафа Бенитез ќе го предводи Реал Мадрид во престојните три сезони а ќе заработува по 12 милиони евра по сезона. Поранешниот тренер на Ливерпул, Челси, Интер и Наполи попладнево ќе биде преставен пред новинарите во прес собата на „Сантијаго Бернабе” по што ќе бидат познати повеќе детали колку иднината на дел од играчите на Реал.

Share.