Бензинот поскапува за половина денар

0
465

Малопродажната цена на бензинот од ноќеска на полноќ се зголемува за половина денар, а цената на дизел-горивото останува непроменета, одлучи Регулаторна комисија за енергетика.

Новата цена на „еуросупер БС-95“ ќе изнесува 62 денари за еден литар, а литар „еуросупер БС-98“ ќе се продава за 64 денари.

Малопродажната цена на „еуродизел“ не се менува и изнесува 48 денари за еден литар.