Битолчанец полово злоупотребил три малолетнички

0
830

 

Шеесетогодишниот педофил во октомври во два наврати со неговиот автомобил ги зел трите девојчиња кои играле кај лулашките во градскиот парк во Битола, ги викнал и ги однел надвор од градот во околно битолско село и врз сите три извршил полово дејствие.

Против него е поднесена кривична пријава за полов напад на дете кое не наполнило 14 години и му е одреден притвор во траење од 30 дена./крај/мф