Битолчанец се обидел да прегази полицајци

0
2704

СВР-Битола поднесе кривична пријава против И.Ј.(36) од Битола, за сторено кривично дело „напад на службено лице при вршење работи на безбедноста“. На 18.08.2017 година околу 23,30 часот при обид да се изврши преглед на возило и лице, пријавениот со своето возило со голема брзина се упатил кон полициски службеници, обидувајќи се да ги прегази, соопшти МВР.