Битолчани за Калиопи на Евровизија

0
3007

Калиопи како претставник на Македонија не успеа да влезе во финалето на 61 издание на „Евровизија“. што се одржува во Стокхолм, Шведска. Синоќа на втората полуфинална вечер настапија 18 земји, а Калиопи ја пееше песната “ Дона“ од Ромео Грил. Колку битолчани ја следеа Евровизијата и кои се нивните коментари?

 

Во продолжение и синоќешниот настап на Калиопи на Евровизија