Битолчанка починала од труење со син камен

0
1873

На 10.09.2017 година во 00.30 часот на Клиниката за токсикологија при Клинички центар Скопје, како последица од труење со „син камен“, починала Л.Ш. (58) од Битола. На 01.09.2017 година во 18.30 часот Л.Ш. се јавила во Итна медицинска помош и побарала лекарска помош, по што, поради сериозноста на нејзината состојба, на 02.09.2017 година била пренесена на Клиниката за токсикологија при Клинички центар Скопје. Екипа од  СВР Битола извршила увид на местото. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.