Битолско зајдисонце

0
1194
Максималната дневна температура денеска во Битола беше 38 степени. Најтопло со 41 степен беше во Демир Капија.

И утре ќе  имаме сончево и многу топло време, попладне со мала до умерена облачност, локално  во планинските делови ќе има услови за краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер, што ќе услови благо намалување на температурата во северните делови. УВ=9 Т-мин. од 14 до 21 а дневната највисока температура на воздухот ќе се движи во интервалот од 34 до 41 степен.

фото: Тетреб продукција