Блокада кај Гроздот и собир на Широк сокак

0
1365

И вечерва Пленум, а потоа со протестен марш и блокада на крстосницата кај Гроздот, граѓанското движење Протестирам, ги продолжија серијата протести против одлуката на Иванов за аболиција. Протестираат против актуелната власт и бараа оставка од градоначалникот на Битола.

13045498_10208160677086213_1065735167_n

13077277_10208160686566450_168909131_n

А на Широк сокак, Граѓанското движење за одбрана на Македонија одржа собир на кој ја критикуваа политиката на опозициската СДСМ. Тие ја подржуваат одлуката за избори на 5-ти Јуни.

13023417_10206444460376575_2102945939_n

13020035_10208160440880308_1254869788_n