Бомбаш-самоубиец се качил на зградата на судот во Анталија

0
390

Полицијата во Анталија пренесе дека бомбаш-самоубиец се качил во зградата на судот во туристичкиот град Анталија, соопшти турската национална телевизија NTV.

Прецизира дека зградата е евакуирана, а органите на редот се со засилени мерки за безбедност во регионот.

Други информации во моментот не се достапни.