Босанец погоди 20 натпревари и заработи 52 илјади евра

0
422
Засега непознат Босанец е мајстор на неделата на поранешните југословенски простори кога станува збор за обложувањето.
Вчера, тој одиграл два идентични тикети со 20 натпревари и сите ги погодил со што заработил вкупна сума од околу 52 илјади евра. Каква среќа имал, најдобро зборува тоа што последен натпревар што го чекал за добивка бил оној меѓу Индепендиенте и Ривер Плата на кој очекувал најмалку три гола. Погодокот што му ги донел парите е постигнат во 88. минута.