Божествена литургија за роденденот на владиката Петар

0
810

Утрово во храмот Св. Великомаченик Димитриј во Битола се одржа Божествена литургија со која чиноначалствуваше поглаварот на МПЦ г.г. Стефан.

Поводот е 70 роденден на митрополитот преспанско-пелагониски г.Петар.

На литургијата присуствуваа и верници од Преспанско-пелагониската епархија.

13329683_10206676762343979_203900915_n