BRIT FLOYD доаѓа со продукција од милион долари!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Како што се наближува настапот на Brit Floyd во Скопје, така Авалон Продукција информира дека продукцијата за ова големо шоу ќе биде масовна и како што вели Damian Darlington којшто е основач на овој бенд, вредна милион долари.

На 14-ти ноември во ВИП Арената во Скопје ќе бидат поставени околу 100 светла, ласери, како и препознатливиот тркалезен круг, а сето тоа ќе биде синхронизирано со специјална видео анимација која ќе ја има во текот на целото шоу.
Концертот на Brit Floyd во Скопје кој е во рамки на турнејата „Тhe Eclipse world tour“ ќе трае два ипол часа, а членовите на бендот (девет на број) ќе го претстават најдоброто од еден од највлијателните рок бендови на светот на сите времиња.

Share.