Шоубиз

Менди Мур го донесе на свет синот Аугуст Харисон Голдсмит

Познатата актерка Менди Мур  на својот инстаграм профил објави дека таа и сопругот Тејлор Голдсмит го дочекаа нивниот син, Гас.   Споделувајќи фотографија на бебето, таа напиша: „Гас е тука … Нашето слатко момче, Аугуст Харисон Голдсмит. Тој беше точен и пристигна точно на предвидениот датум, за да ги израдува своите родители. Бевме подготвени да ПОВЕЌЕ…

Кардашианс потпишаа договор вреден 70 милиони фунти со Волт Дизни

Реалното шоу на Кардашианс започна со снимањето на последниот серијал и тоа треба да заврши за девет месеци кога и би требало да биде финализиран разводот со Кање. Серијалот започнa да се емитува на телевизијата “Е”деновиве кога и стартуваше процедурата за нивниот развод. Камерите на оваа телевизија ќе ја следат Ким во секој чекор за ПОВЕЌЕ…

Ким поднесе барање за развод

После повеќе недели на шпекулации Ким Кардашиан конечно поднесе барање за развод од Кање Вест. Но, зад сцената се чини дека нивниот брак беше завршен од долго одамна. Откако во Јули 2018 година Кање јавно зборуваше дека сакаше Ким да ја абортира нивната 7 годишна ќерка , немаше назад за повредената Ким. Тоа беше почетокот ПОВЕЌЕ…

Ед Ширан го прослави својот 30-ти роденден и најави нов албум

Ед Ширан вчераа го прослави својот 30-ти роденден и на Инстаграм објави по повод специјалната пригода за да ги открие плановите за 2021 година. Ед им рече на своите следaчи на социјалната мрежа дека годинава планира да издаде „четврти дел од серијата“, за која се шпекулира дека е референца на насловите на неговите албуми со ПОВЕЌЕ…

Меган Маркл и принцот Хари го очекуваат своето второ дете

Среќната вест беше објавена во неделата на 14 февруари, а ја потврди и портпаролот на парот: „Можеме да потврдиме дека Арчи ќе биде голем брат. Војводата и војвотката од Сасекс се пресреќни што го чекаат своето второ дете“. Најавата беше дополнета со нова фотографија од парот, снимена од нивниот пријател Мисан Хариман. Црно-белата фотографија го ПОВЕЌЕ…