Шоубиз

Нова магистерска програма за „Битлси“ на Универзитетот во Ливерпул

Теслер докторирала на тема „Битлси“, а сега – уште 20 години подоцна – таа повторно се врати во Ливерпул, овој пат да предава нова магистерска програма за „Битлси“ на Универзитетот во Ливерпул. Оваа студиска програма ќе го истражува огромното влијание на Fab Four („Фантастична четворка“) врз културата и популарната музика. И покрај пандемијата, студиската програма ПОВЕЌЕ…

ЕГЗИТ го претставува концертниот филм со Сатори на Голубачка тврдина

Откако првото издание на Егзитовиот проект „InfinitX“ (Инфинитикс), снимен на будванската тврдина Могрен, го погледнаа повеќе од три милиони луѓе ширум планетата, овој одличен проект ќе претстави пред светот и дел од убавината и богатата историја на Србија. „ЕГЗИТ“ и Делегацијата на ЕУ во Србија, во недела 9 мај, на Денот на Европа, ќе го ПОВЕЌЕ…

Светско а наше! Ана Марија Јанковиќ модел за “Guess”

Ана Марија Јанковичќ е млада девојка која веќе од неодамна ја започна својата кариера како модел во Македонија, а многу брзо потоа успеа да се пробие и надвор од нашите граници. Нејзиното име ќе ви звучи познато зошто таа е ќерка на познатиот фотограф и видеомакер Дарио Јанковиќ кој веќе години е лидер во мозичката ПОВЕЌЕ…

Принцот Чарлс и Хари во лоши односи после интервјуто со Опра

Принцот Чарлс очигледно сè уште му е лут на својот син принцот Хари поради интервјуто за Опра, коментираат медиумите, додавајќи дека односите помеѓу нив двајца се доста заладени. Кралски инсајдер тврди дека војводата од Сасекс не ја напушти Велика Британија во добри односи со неговиот татко по погребот на принцот Филип. Кралската дописничка Кристина Гарибалди тврди дека ПОВЕЌЕ…

Јошката со убави вести од далечната Австралија

Поминаа неколку години откако Николче Јошката ни замина за Австралија но, тој знаеше да си дојде во Битола често  и пак да запее за битолчани на кои навистина им недостигаат неговите енергични настапи со кој беше еден и единствен и сеуште е. Јошката го побаравме да го снимиме онлајн а во тоа време тој беше ПОВЕЌЕ…