Четири бебиња починале во една вечер на Клиниката за гинекологија

0
477

Четири новороденчиња починале на Клиникаата за гинекологија ноќта меѓу четврток и петок минатата недела, објавува порталот Нова повикувајќи се на извори од клиниката. Докторката, гинеколог која била таа вечер на дежурство привремено е суспендирана од работа додека не се расчисти случајот со починатите бебиња, потврдиле од Министерството за здравство.

Од таму информираат дека веќе формирале комисија која ќе го испита случајот, а санитарната инспекција денеска вршела вонреден надзор на Клиниката за гинекологија.