Четири лица тешко повреди во сообраќајка на патот кон Грција

0
1501

На патот кој води кон државната граница со Република Грција, се случи тешка сообраќајна незгода во која четири лица се повредени.  Двете возила со македонски и грчки регистарски ознаки се судриле на местото од магистралниот пат каде што се врти за Егри.

5

Според портпаролот на клиничката болница, таму се пренесени четири лица, од кои три возрасни и едно дете и сите со тешки телесни повреди.

Повеќе во Актуел на Тера 16:55 и 20:55