Четворица загинати при пад на мал авион во близина на Мостар

0
739

Четири лица загинаа во мал авион во близина на Мостар, пренесува порталот klix.ba.

Полицијата потврди дека имало несреќа и дека авион се урна во селото Јасеница близу Мостар. Несреќата се случила околу 15:50 часот.

Неофицијално се дознава дека загинале инструктор и тројца студенти.

Очевидци на настанот објавија дека авионот кружел целд ден околу Мостар.