Човек со нож ја нападнал полицијата пред Бакингамската палата

0
440

Еден човек е уапсен откако со нож повредил двајца полицајци пред Бакингамската палата, пренесува „BBC“.

Полицајците поминале со полесни повреди. На полицајците им била пружена прва помош, но не се одведени во болница.

„Детективите од оделот за контратероризам го испитуваат случајот што се случи минатата ноќ во близина на Бакингемската палата“, изјавија пак утрово од Скотланд Јард.